Rastliny v teráriu
Sú vhodnejšie skôr k stromovým druhom pavúkov. Neodporúčam Vám dávať ich norovým a zemným vtáčkarom, za niekoľko dní ich úplne zničia. Do terária ich môžete priamo zasadiť alebo čo odporúčam ponechať v kvetináči, presadiť rastlinu do novej nie chemicky upravovanej zeminy a tú pôvodnú vyhodiť. Nezabudnite, že lignocel a rašelina sú chudobné na živiny. Rastliny preto saďte do pôdy pre nich vhodnej bez vyživovacích a chemických prísad! V kvetináči sa Vám bude lepšie s rastlinou manipulovať. Do terária neumiestňujte kaktusy a žiadne rastliny s tŕňmi a ostrými hranami. Vhodné sú skôr robustné druhy rastlín: Epipremnum pinnatum, druhy rodu Scindapsus, Syngonium.
Odporúčajú sa aj nasledovné druhy:
Epipremnum pinnatum – Teplota 20 – 22 stupňov, nenáročný na svetlo a vodu potrebuje dobré vetranie.
Scindapsus aureus – Potosovec zlatý – mierne náročný na svetlo a vodu. Rýchlo rastúca plazivá rastlina veľmi dobre sa vie prispôsobiť, odolná i na veľké zaťaženie. Choroby a škodcov zvyčajne nemá.
Maranta leuconeura – Maranta rebernatá – má pekne zafarbené listy, má rada teplo a nemá rada suchý vzduch je dobré ju presadiť do rašelinového substrátu. Teplota 20 – 25 stupňov.Častejšie ju sprejujte odvápnenou vodou. Od septembra do februára znížte množstvo zálievky.
Philodendron scandens - Filodendron šplhavý – závesná rastlina, skromná na svetlo a teplo, stredne náročný na vodu. Kvet vhodný pre začiatočníkov pre jeho ľahké ošetrovanie a nenáročnosť.
Sansevieria Trifasciata - Sansevieria trojpása - Nie je náročná na vlhkosť vzduchu. Vyžaduje mierne vlhkú pôdu neznáša premočenie, nemá rada priame slnečné žiarenie a teplotu pod 10 stupňov. Škodcovia sa na nej objavujú len veľmi zriedkavo.
Hypoestes Phyllostachya – veľmi pekná rastlina s ružovo červenými bodkami na listoch, stredne náročná na svetlo a vodu.